Gangnam został sprowadzony z Francji, tam się urodził, został zajeżdżony i tam rozpoczął starty pod francuskim zawodnikiem. To chyba los kazał mi przejrzeć jeden z francuskich portali ze sprzedażą koni sportowych. Na trzeciej pozycji pokazał się kasztanowaty Gangnam. Uwagę przykuwało jego umaszczenie, przeanalizowałam cały rodowód z radością stwierdzając, że pare koni kojarzę lub znam z mediów. Koń na załączonym filmiku ładnie się ruszał i fantastycznie skakał. Nie pozostało mi nic innego jak pokazać wierzchowca Deanowi i wykonać telefon do właściciela. Po rozmowie z Deanem wsiedliśmy w samolot do Francji, obejrzeliśmy wierzchowca, który zrobił na nas ogromne wrażenie i po prostu go kupiliśmy. Mieliśmy ogromne szczęście ponieważ dzwoniłam jako pierwsza, a po mojej wstępnej rezerwacji, telefon do właściciela podobno nie przestawał dzwonić. Gangnam przyjechał do nas stosunkowo szybko po podpisaniu umowy i jeszcze szybciej zaskarbił sobie sympatię wielu osób. Obecnie jest w treningu skokowym przygotowującym do startów w klasach CC2 - CS.
​
Gangnam to bardzo temperamentny ogier, nie lubi innych osobników tej samej płci i często mimo ich braku zainteresowania jego zaczepkami szuka zwady, nawet u tych starszych i dużo silniejszych koni. Uwielbia brykać, wierzgać i zaznaczać swoją obecność rżeniem. To straszny kobieciarz, kocha wszystkie klacze i ich obecność aż nadto. Przy ludziach zachowuje się różnie, bo jego nastawienie zależy zwykle od jego chwilowego humoru. Czasem lubi być głaskany po nosie, a innym razem położy po sobie uszy i będzie chciał złapać zębami za rękę. Bywa irytujący i trzeba umiejętnie wybijać mu głupie pomysły z głowy, bo mnożą się one w zastraszającym tempie. Jednym z jego hobby jest gryzienie co tylko wpadnie mu w zęby - czyli wszystkie derki, a nawet żłób są po jego ataku w opłakanym stanie. Najlepiej jak Gangnam stoi na wybiegu albo chodzi na karuzeli, trochę się rozładowuje i przez kilkadziesiąt następnych minut jest ciut spokojniejszy. Gangnam oznacza - południe rzeki w języku koreańskim, jedyne skojarzenie jakie mam gdy przetłumaczę sobie jego imię to - rwąca rzeka i spadzistych brzegach. Do tego kasztanowatego ogiera czasem ciężko jest dotrzeć, trochę przez to, że testosteron zakłada mu klapki na oczy. Gdy natomiast zdarzy się od święta, że Gangnam chce współpracować wszyscy jesteśmy w wielkim szoku. Czy chodzi o czyszczenie - przy którym zwykle szuka czegokolwiek do podgryzienia, ucieka z nogami i drży na widok zgrzebła, o siodłanie - gdy dociągnięcie popręgu to straszna sprawa, po palcat, który odbiera wszystkim życie.
​
Jest koniem mierzącym 170 cm w kłębie i pierwszym selle français w Bernaux. Co prawda stawialiśmy zwykle na rasy, które w Virtualu były najbardziej chodliwe, ale już parę razy przemknęła mi ta rasa w odwiedzanych przeze mnie stadninach, i sam Gangnam wyróżniał się spośród innych koni ogromnym talentem skokowym. Jest to koń o ładnej budowie, smukłej i delikatnej. Posiada na wszystkich pachwinach ogromne łaskotki, co dodatkowo utrudnia codzienną pielęgnację, bo ogier odskakuje metr w prawo lub w lewo, gdy czyści się go zbyt mocno. Posiada gęstą grzywę oraz ogon i szeroką klatkę piersiową. Jego maść jest wyjątkowo jednolita z wyjątkiem głowy na której znajduje się duża latarnia oraz nóg - 4 wysokie skarpety.
Gangnam pod siodłem to straszny cwaniak i już przy samym wsadzeniu nóg w strzemiona powinno się mieć na uwadze fakt, że może kombinować. Lubi się droczyć i pierwsze kilka minut na parkurze to gra, kto dziś prowadzi. Reaguje na pewne sygnały, pewną rękę i mocny dosiad w dodatku zawsze trzeba pilnować zewnętrznej wodzy i łydek. Na parkurze jest jedna rzecz, której bardzo nie lubi - a są to mianowicie kolorowe i świszczące przeszkody. I mimo codziennego odczulania Gałgan potrafi się tego przestraszyć, albo odmawiać skoku, gdy wyczuje, że może. Jednak na przeszkodach jest bardzo szybki, świetnie pracuje przpdem jak i tyłem, a nad nimi jest jak strzała. Gdy złapie się z nim odpowiedni kontakt, można powiedzieć, że fajnie się prowadzi, bo jest skrętny, elastyczny i ma całkiem wygodne chody. Jego zaletą jest także słuchanie, gdy trzeba dodać lub ująć tempa, choć jest to koń bardziej do hamowania niż do pchania. Na zawodach sprawia dokładnie te same problemy co w domu, ale nie straszne mu podróże w przyczepie i multum nowych ludzi.
​
​
Osiągnięcia:
-
I miejsce w Skokach klasy CC w Skokach Innych Ras | Hipodrom Paris
-
I miejsce na Wystawie Koni Selle Francais | Hipodrom Dynasty
-
I miejsce na Wystawie Ogierów Selle Francais w kat. 6-10 lat | Hipodrom Paris
-
I miejsce w Skokach dla Ogierów w klasie CC1 | Hipodrom Paris
-
I miejsce w Skokach klasy CS dla kasztanowatych koni | Hipodrom Paris
-
I miejsce w Skokach klasy C podczas Zawodów Noworocznych 2019 | Samour Stud
-
I miejsce na Wystawie Koni Selle Francais w kat. ogiery 10-12 lat | Hipodrom Paris
-
I miejsce na Wystawie Koni Selle Francais w kat. ogiery 10-12 lat (L) | Hipodrom Paris
-
II miejsce w Skokach dla Ogierów w klasie CS | Hipodrom Paris
-
II miejsce na Wystawie Ogierów 5-7 lat | International Arabian Horse Festival
-
II miejsce w Skokach klasy CS | Hipodrom Dynasty
-
III miejsce w Skokach dla kasztanowatych w klasie CC | Hipodrom Paris
-
III miejsce w Skokach klasy CS | IAHF
-
Wyr. w Skokach dla kasztanowatych w klasie CS | Hipodrom Paris